Дозвольте привітати всіх нас із появою нового загальнодержавного науково практичного видання – журналу «Публічне право»! Він є продуктом співпраці Всеукраїнської громадської організації «Майбутнє країни» та Ужгородськогонаціонального університету, які виступили співзасновниками. Свого роду «внутрішнім поривом» щодо його створення стало усвідомлення необхідності об’єднати зусилля наукової спільноти, юристів практиків, службовців органів державної влади та місцевого самоврядування. Об’єднати заради спільної мети – покращення стану справ у нашій країні, посилення її правозабезпечувальної та правозахисної функцій. Ми не повинні забувати, що зміст і спрямованість діяльності держави визначаються правами та свободами людини.
Ми горді з тієї обставини, що визнані юристи України, фахівці, яких знають як початківці студенти, викладачі і науковці, так і практикуючі юристи, погодились увійти до складу наукової ради нашого видання. Переконаний, що це стане запорукою якісної наукової спрямованості «Публічного права».
Водночас, ми вдячні членам редакційної колегії,– відомим представникам різних галузей науки публічного права, за згоду розпочати тісну співпрацю над тематичною спрямованістю номерів та рецензуванням статей.
Бажаю всім нам успіхів!
З повагою,
Голова Всеукраїнської
громадської організації «Майбутнє країни»,
доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України,
заслужений юрист України Микола Іншин
Прийміть щирі вітання з нагоди виходу першого номера журналу «Публічне право»! У своїй редакційній політиці ми будемо прагнути керуватися певними принципами. По перше – науковість (перевага буде надаватися статтям, в яких піднімаються важливі наукові проблеми публічного права та пропонуютьсяшляхи їх вирішення). По друге – зв’язок із практикою (важливими видаються дослідження, спрямовані на покращення публічно правового забезпечення прав людини, різних сторін діяльності державного апарату, стану справ по боротьбі зі злочинністю тощо). По третє – стимулювання дискусії на шпальтах журналу (автори повинні мати «зворотній зв’язок» стосовно своїх статей, реакцію з боку читачів, що видається корисним для всіх).
Ініціювавши появу журналу «Публічне право», ми вирішили орієнтуватись на висвітлення на його шпальтах проблемних аспектів традицій них публічно правових галузей права: конституційного, адміністративного і кримінального права та процесу, фінансового та міжнародного публічного права. Сподіваємося, що цікавими та затребуваними стануть рубрики «Правоохоронна діяльність» і «Теорія та методологія публічного права».
Бажаю авторам «Публічного права» змістовних статей, а його читачам – сприйняття нашого журналу як джерела корисної науково практичної інформації.З повагою,
З повагою,
Головний редактор,
доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України,
заслужений діяч науки і техніки України Семен Стеценко